Programy dlouhodobé primární prevence rizikového chování
Podzim je na naší škole vyhrazený interaktivním programům dlouhodobé primární prevence sociálně patologických jevů. Nejinak tomu bylo i v letošním školním roce. Od října do listopadu probíhaly ve všech třídách na druhém stupni školy tyto programy: „(Ne)bezpečně na síti" v šestém ročníku, „O lidech s kulturní odlišností" v sedmém ročníku a „Mám se rád aneb jak mne vidí ostatní" v osmém ročníku.
Ne vždy je život fajn, ne pořád je nám všem dobře. Čas od času se vyskytnou problémy, které nás můžou pořádně potrápit. Jak se vyrovnat s psychickými i fyzickými změnami v dospívání, najít si své místo v kolektivu, poznat sám sebe a svoje potřeby, mít se rád a přitom zároveň chápat ostatní, i když jsou úplně jiní? Jak se bránit agresi a nenechat si ubližovat v realitě každodenní i virtuální, prostě být v pohodě a nepotřebovat k tomu žádné „berličky" v podobě závislosti? To nejsou jednoduché úkoly. I letos nám, puberťákům, s nimi pomáhají kvalifikované lektorky ze střediska výchovné péče STŘED v Třebíči. Formou tematických her, vzájemné výměny názorů a společného přemýšlení se snažíme vnímat i chápat svět, do kterého rosteme a kterému někdy prostě nerozumíme.
Akce byla spolufinancována z grantového programu Prevence kriminality a drogové problematiky z Grantového systému Zdravého města Třebíč 2016.
Autorka: Mgr. Radka Marečková